ВИДЕО: Го забележал дури и Тесла- вонземски сателит не кружи цели 13.000 години


ufo

Интересно е што и научникот Никола Тесла забележал необичен сигнал за кој тврдел дека доаѓа од вселената, а истиот сигнал го откривале и бројни научници после него.

Изворот на сигналот е препишуван на разни работи, од далечни планети па се до необични летечки објекти кои наводно кружат околу земјата.

Првите луѓе во орбитата наводно го виделе необичниот летечки објект, па така некои уфолози, тврдат дека се работи за вонземски сателит чија старост според видот на сигналот е околу 13.000 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1