ВИДЕО: Митрополит нокаутираше постара жена


Митрополитот на Црногорска православна црква, Михајло Дедеиќ, денеска два пати удри постара жена, прво кога бабата му застана на пат, а потоа и кога поминуваше покрај неа.665283_1ac42cfd5ca42bb464a07ac07bc9e213_f

Инцидентот се случи во пресрет на јавната дебата за нацрт-законот за верска слобода, кој денеска треба да се одржи во Котор.

На снимката се слушаат насобраните граѓани, кои со погрдни зборови го исраќаат митрополитот Михајло.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1