ВИДЕО: Моментот кога крузерот удира во туристичкиот брод: потона за само 7 секунди


Унгарската полиција на прес конференција со медиумите покажала нова снимка од потонување на бродот во Будимпешта каде нстрадаа седум лица.

По 20 патници се трага, а како изминува времето се помали се шансите да ги пронајдат живи.

„На снимката од надзорните камери може да се види како огромниот крузер удира во туристичкиот брод.

Од силината на ударот бродот се превртел и потонал.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1