Видео: МВР пронајде дрога во болницата Св. Еразмо во Охрид


droga MVRМинистерството за внатрешни работи објави видео од акцијата во охридско и струшко, во која беа запленети 65 килограми марихуана.

Дрогата беше запленета при извршен претрес во болницата Свети Еразмо во Охрид, но и на неколку други места во Охрид и Струга.

Во операцијата за разбивање на ланец за трговија со дрога се уапсени седум македонски и еден албански државјанин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1