ВИДЕО: На Јутјуб објавено ново видео Тоше – нашиот ангел ја пее Зајди зајди


toseНа Јутјуб синоќа беше објавено досега невидено видео од Тоше Проески на кое  ја пее “Зајди Зајди.

Видеото било  направено во рамките на промоцијата на српската верзија од албумот “По тебе“, односно „Пратим те“.

Последното патување на Тоше – последното збогум за човекот кој не потсети како е да си човек
Тоше: Но Не сум ни Исус ни Господ. Но, понекогаш се чувствувам како Исус распнат на крст 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1