Видео: На српскиот селектор му пуштија хрватска песна на пресот во Скопје


 

На Хрватите им пеевме српски националистички песни, а селекторот на Србија на среде прес конференција му ,,подметнаа,, телефон кој кога зазвони на цел глас ечеше хрватската песна ,,Далмацијо моја,,

Селекторот само се насмеа. Телефонот беше оставен пред него да ја снима неговата изјава, но во тој момент зазвоне. Дали сличајно или намерно не се знае.

Видеото е од Прес24

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1