ВИДЕО: Нашата Лина блесна, жирито воодушевено


Четиринаесет годишната Лина Пејовска од Скопје ги освои сите пет гласа во вториот круг од шоуто „Пинкови ѕвездички“. Таа се претстави со песната „My kind of love“, а жирито имаше само пофални зборови.lina-1-640x332

Каков глас, секоја чест, рече Сергеј.

-Уживав и си замислив дека сум на некој добар концерт кај добра пејачка, истакна Сале Тропико.

Одличниот настап на Лина погледнете го во продолжение.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1