ВИДЕО: Научете да кажете „Среќен Божиќ“ на 24 јазици


bozikj jazici

По повод престојниот празник на своите пријатели од целиот свет посакајте им Среќен Божиќ и Нова година на нивниот мајчин јазик, веруваме дека тоа многу ќе ги изненади.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1