Видео: Неверојатен трик кој го олеснува пеглањето


Се што ви треба е алуминиумска фолија…

trik za peglanjeИзвадете ја заштитната ткаенина од даската за пеглање, прекријте ја со алуминиумска фолија, а потоа на неа вратете ја ткаенината.

Топлината ќе се рефлектира од двете страни, па така одеднаш ќе ги пеглате и двете страни, наместо да ја пеглата прво едната, па другата.

Но, тоа не е се. Во видеото можете да видите уште неколку прекрасни трикови со алуминиумска фолија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1