ВИДЕО: Неверојатен трик за бајат леб со кој лебот ќе е како нов


Со мали кујнски трикови и стариот леб може да има продолжено време на употреба.

breadstale

Ова видео донесува решени како да го „оживеете“ овој вид на продукт и кога ќе помислите дека не можете да направите ништо со него.

Мал трик, голема корист.

Повеќето луѓе лебот го фрлаат веќе после првиот ден од купувањето, ова видео ви објаснува поради што не би требало тоа да го правите.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1