(ВИДЕО) Неверојатно: Жена, мртва пијана возела со дрво забиено во автомобилот


Една од најбизарните потери во кои учествувала полицијата во Росел, Америка е кога ја запреле 54-годишната жена која го управувала својот автомобил со најчудниот додаток кој сте го виделе – четири и пол метри долго дрво.56dfda7e-f974-4fdd-a9cc-4c690a0a0a64-vozilo-drvo-718x446-43235

Всушност, од нејзиниот автомобил стрчело дрво, а подоцна изјавила дека не се сеќава како дрвото се нашло таму, пренесува „Mashable“.
Полицаецот кој ја запрел изјавил дека стоејќи до автомобилот го осетил мирисот на алкохол, па и дал тест на кој веднаш паднала.
Поради тоа на службениот Фејсбук профил објавил фотографии и додал: Ова е уште една причина зоштно не треба да се пие и да се вози.
Инаку, случајот го пријавил случаен минувач, кој мора да се појави на суд во април.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1