(ВИДЕО) Објавена е снимка на која се гледа како РОСУ упаѓаат во аптека


Oбјавено е видео на кое се гледа како косовската специјална единица РОСУ упаѓа во аптека и фрла шок бомба.

Еден специјалец се распрва со насобраните граѓани, а потоа влегува во аптеката.

Рациите се спроведени во четири косовски региони, вклучително и во Митровица, во рамки на „борба против шверцерите“, соопшти полицијата. Тие биле спроведени на „различни локации како куќи, фирми и складишта“.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1