Видео Обама сам на себе си донирал 5.000 долари за кампања


На YouTube осамна снимка пуштена од кабинетот на американскиот претседател Обама на која се прикажува како тој донира 5.000 долари – сума која е федерален максимум по човек.

Обама парите си ги донирал сам на себе – за својата кампања. На видеото Обама седи на комјутер и вели .. прво да кажам дека сите треба да знаат дека јас навистина се грижам за оваа кампања и верувам во она што го работи нашата администрација и сакам сите да знаат јас не зборувам колку да зборувам туку и правам. А потоа се пошегувал дека Мишел знаела дека ќе донира.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1