Tag Archives: obama

Мадона за Обама – Имаме fu**ing црнец муслиман во белата куќа (Видео)

Поп ѕвездата Мадона за време на настап во Вашингтон ги повика присутните да гласаат за Обама на малку чуден начин. Со многу пцовки, а нејзиното фалење на Обама не личи на фалење.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Кои актери Like – Hate Oбама

  Интересн видео клип на кои се прикажани сите холивудски актери кои го сакаат или не го сакаат Обама.  

______________________________________________________________________________________________________

Обама билда рејтинг на сметка на исламот, Америка знаела за нападот во Либија

Американските високи службеници велат дека чувствителни документи исчезнале од конзулатот во Бенгази.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Чак Норис против Обама

Чак Норис и неговата сопруга Гена снимиле видео во кое отворено ги повикуваат сите да не гласаат за Обама.

______________________________________________________________________________________________________

Обама е со фраерите – Ромни со тепачите – актери во кампања (Фото)

Актерите се повеќе се експлоатирани од политичарите. Што поголема филмска ѕвезда те подржува толку повеќе гласачи ќе добиеш.

______________________________________________________________________________________________________

Тајното име на Барак Обама е „Одметник“, а на Мишел „Ренесанса“

Тајната служба на САД коиристи шифрирани имиња за американските претседатели, првата дама и останатите еминентни личности и места.

______________________________________________________________________________________________________

Валканиот Хари би го заклал Обама (Видео)

На конференцијата на републиканската партија најмногу допринел  осумдесет и девет годишниот Клинт Иствуд, легендарниот холивудски глумец  кој во еден жежок говор  изведе замислен дијалог со претседателот  Барак Обама, каде покажал гестикулации кои асоцираат дека го коле Обама.

______________________________________________________________________________________________________

Шпанско списание ја стави Мишел Обама гола на насловната страна

Мишел Обама се појавува на насловните списанија од Тајм до Вог како моќна и убава жена, но шпанскиото списание Фуера де Серие ја претстави сопругата на американскиот претседател како робинка со голи гради.

______________________________________________________________________________________________________

Четворица американски војници сакале да го убијат Обама – приведени се

Четворица војници од базата Форт Стјуарт, во Џорџија, се во притвор. Убиле две лица, 19-годишниот поранешен војник Мајкл Рорк и неговата 17-годишна пријателка, нивни пријатели, за кои подоцна се дознало дека всушност сакале да ги пријават 4 војници дека коваат планови за убиство на Обама.

______________________________________________________________________________________________________

Полубратот на Обама живее во Кенија во беда!

Додека американскиот претседател, Барак Обама живее во Белата куќа, неговиот полубрат Џорџ Обама (30), е зависник од алкохол и дрога, живее во картонска населба во кенискиот главен град.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Обама е геј и бил женет со маж?!?! – тврди Џероми Корси

Барак Обама, претседателот на Америка, е геј или бисексуалец и претходно бил во брак со геј маж од Пакистан – ова го тврди американски автор кој се колне дека има цврсти докази. Објави телевизијата РТ.

______________________________________________________________________________________________________

Обама – Жената мачка ми е омилен дел од Бетмен!

И политичарите се „обични луѓе“, колку побрзо го разберат тоа толку подобро. Додуша поединци и покрај силната моќ во нивните раце се повеќе покажуваат човечки особини, веројатно научиле, народот го сака тоа.

______________________________________________________________________________________________________

Обама дипломатија, држи безбол палка додека e на телефон со турскиот премиер

на објавените фотографии како претседателот на САД разговара со неговиот турски колега Ердоган, а во ист момент во својата рака ја врти својата омилена безбол палка.

______________________________________________________________________________________________________

Видео Обама сам на себе си донирал 5.000 долари за кампања

На YouTube осамна снимка пуштена од кабинетот на американскиот претседател Обама на која се прикажува како тој донира 5.000 долари – сума која е федерален максимум по човек.

______________________________________________________________________________________________________

Обама не сака цвекло, Оланд артичок, а Путин има дегустатори

Рускиот претседател Владимир Путин секој оброк го тестира дали во него има отрови, објавија медиумите, повикувајќи се на сведочењето на елитниот готвач Жил Брадгард кој готви за опседнатиот Путин.

______________________________________________________________________________________________________

Полицeц задолжен да ја обезбедува Мишел Обама уапсен – сакал да ја убие

Припадник на мото полицијата што е официјална придружба на Мишел Обама, се наоѓа под истрага од безбедносните служби на САД бидејќи се заканувал дека ќе ја убие Првата дама на САД.

______________________________________________________________________________________________________

Барак Обама може комплетно да го исклучи интернетот?

Американскиот претседател Барак Обама во случај на криза може да издаде наредба да се затвори некоја комуникациска мрежа, вклучувајќи го и Интернетот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1