Видео: Обама е геј и бил женет со маж?!?! – тврди Џероми Корси


Барак Обама, претседателот на Америка, е геј или бисексуалец и претходно бил во брак со геј маж од Пакистан – ова го тврди американски автор кој се колне дека има цврсти докази. Објави телевизијата РТ.

Џероми Корси автор и добро познат член на Tea Party открива доказ кој го поврзува Обама со таен брачен договор со пакистанскиот човек.

“Доказите, се мислам многу силни,” тврди Корси во видеото закачено на YouTube на 6 август.

Доказ, според него се повеќе слики на кои претседателот Обама носи прстен на раката а се сликани пред неговиот брак со првата дама во 1992.
една од фотографиите е сликана во Централ парк во Њујорк, додека Обама бил на Универзитетот Колумбија. На друга слика за која Корси тврди дека е од почетокот на 1970-тите години, Обама наводно е облечен во свадбена облека.

“Тој не бил во брак ова време, освен ако немал завет со неговиот пакистански машки цимер,” вели Корси. Тој потоа објавува други фотографии на кои г-дин Обама е близок со неговиот цимер.

” целта на ова мое тврдење не е да го осудам Обама затоа што е геј или бисексуалец, бидејчи е факт дека тој тоа и е – но се прашувам зошто крие, поготово сега кога јавно го шризна истополниот брак. Тоа е лицемерно,, – тврди авторот.

Corsi вели дека планира да објави и други докази дека претседателот Обама е хомосексуалец и тоа следниот месец како наближува денот на изборите.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1