Tag Archives: gej

Хомосексуалноста е наследна – научниците велат се пренесува од мајка на син (Видео)

Долгата дебата за тоа дали хомосексуалноста е генетска или работа на избор, доби нов правец, благодарение на истражувањата на Универзитетот во Тенеси.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хомосексуалците се заканија Доколку не ги легализирате геј браковите, чувајте се!

За сите противници на геј браковите, хомосексуалците смислиле поприлицно убедлива причина да го променат своето мислење по однос на ова прашање.

______________________________________________________________________________________________________

Те молам тато повлечи го огласот – еден куп се јавиле да ја преобратат наследничка лезбејка (Фото)

Откако Сесил Чао, еден од најбогатите бизнисмени во Хонг Конг понуди 50 милиони евра за оној кој ќе биде доволно маж да го освои срцето на неговата геј ќерка и ќе ја одведе пред олтар, огромен број на кандидати се пријавиле на огласот. 

______________________________________________________________________________________________________

Геј Австриец намерно заразил Србин со СИДА

” досега немав секс со никој освен со својот дечко, а за излетот со австриецот сега се каам,, изјавил пред судот заразениот србин.

______________________________________________________________________________________________________

Со месарски чекан претепале геј на сред Белград

Полицијата на местото на нападот дошла за неколку минути но немало ни трага од напаѓачите, а по повик на полицијата на местото на инцидентот веднаш пристигнала итна помош која повредениот В.М. веднаш го префрлила во болница каде му била укажана лекарска помош по што настраданиот е пиштен на домашно лекување.

______________________________________________________________________________________________________

Дупки во законот или либерален бран, Србин со геј брак до италијанско државјанство

Стрејт бура во Италија, миланската полиција го признала бракот на Џорџe и Адријан иако во оваа земја се забранети хомосексуални партнерства.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Мојот маж е геј! Кога се опоравив од шокот, му најдов дечко

Младата двојка се заљубила на прв поглед, брзо се венчале и добиле две деца. Меѓутоа по пет години, жената открила дека нејзиниот сопруг е геј.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал во МНР: Дипломат тужи поради дискриминација зашто бил геј!

Висок функционер во македонското МНР поднел тужба за мобинг зашто поради сексуалната ориентација не можел да напредува во кариерата, објавува весникот Вест.

______________________________________________________________________________________________________

И Хју Хефнер ги поддржа геј браковите

Неочекувано, но сопственикот на најпознатиот магазин за мажи, Хју Хефнер, јавно ги поддржа геј браковите во Америка.

______________________________________________________________________________________________________

Забрана за геј паради во наредните 100 години!

Врховниот суд во Mосква ја потврди забраната за геј парада во руската престолнина која ќе важи во наредните 100 години, која пред повеќе од два месеци ја донесоа градските власти.

______________________________________________________________________________________________________

Цензура за Сунгерот Боб бидејќи бил Геј?!

Националната комисија за прашања поврзани со моралот во Украина бара да се забрани емитувањето на овој популарен цртан филм заедно со „Симпсонови“ и „Телетабиси“.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Обама е геј и бил женет со маж?!?! – тврди Џероми Корси

Барак Обама, претседателот на Америка, е геј или бисексуалец и претходно бил во брак со геј маж од Пакистан – ова го тврди американски автор кој се колне дека има цврсти докази. Објави телевизијата РТ.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Погледнете го писмото во кое татко се одрече од синот хомосексуалец

Писмото кое деновиве на интернет се прошири како „вирус“, во кое татко се одрекува од својот син хомосексуалец, како што пренесува „Хафингтон Пост“, е дело на Хадсон Тејлор, а истото е упатено до неговиот геј син Џејмс.

______________________________________________________________________________________________________

Се организира прва ГЕЈ парада ,,Pride,, во Скопје

  Во 2013 ќе биде организирана првата геј парада ,,Pride,, во Скопје – ова на денешниот состанок го одлучил одборот на ЛГБТ Јунајтед.

______________________________________________________________________________________________________

Стрејт стануваат геј – геј стануваат стрејт

  Многу лезбејки се мажени, имаат деца и живеат во среќен брак. Истото се случува и со мажите. Многу луѓе се срамат да ја кажат јавно својата сексуална ориентација, но се случува и да ја менуваат во текот на животот.  

______________________________________________________________________________________________________

Речиси цела естрада е Геј – комплетен список

Јавноста си го поставува прашањето – има некој што не е геј во естрадата?? Во последните неколку месеци, а богами и години наназад, се поголем број јавни личности излегуваат во јавност со признанијата дека се геј.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1