Обама е со фраерите – Ромни со тепачите – актери во кампања (Фото)


Актерите се повеќе се експлоатирани од политичарите. Што поголема филмска ѕвезда те подржува толку повеќе гласачи ќе добиеш.

Математика која веќе ја разбраа и политичарите па се повеќе ги прибираат актерите и се обидуваат да ја добијат нивната јавна поддршка. Па така наместо политичари, правници, економисти да им говорат на граѓаните за проблемите, на настапите говори држат холивудски глумци.

Еве на овие претседателски избори кој кого поддржува.

Според профилот на актерите се чини Обама ги одбрал фраерите, заводниците на филмското платно, а Ромни се фрлил на акциони филмови па неговите поддржувачи се ,,жестоките,, филмски момци.

Ѕвездите на Обама

Џорџ Клуни

Мајкл Даглас

Том Хенкс

Мараја Кери

Ен  Хатавеј

Ѕвездите на Ромни

Клинт Иствуд

Чак Норис

Џон Војт

Силвестер Сталоне

Том Селек

Кид Рок

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1