Кинез сам си направил Ламборџини – од ламарина (Фото)


Кинески фармер на кој му бил сон да има Ламборџини решил сам да си направи реплика од овој автомобил.

Ванф Јиан 28 годишен од провинцијата Jiangsu сам од ламарина си ја изградил колата од соништата. Ја користел каросеријата од Nissan и Volkswagen.

Новото Ламборџини го чинело 9.500 долари и многу време и труд. Уште не е завршено, недостасуваат прозорци. Но овој автомобил сега може да развие брзина а и наликува на моделот Lamborghini Reventon од 2007 кое инаку чини 1.5 милиони долари, а и е многу редок модел. Во светот има само 21 ваков автомобил.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1