Tag Archives: кинез

Кинез направил „Ветромобил“ – Фото + Видео

Танг Зенгпинг (55) кинески фармер, за само три месеци направил три метри долг и еден метар висок автомобил кој се движи со помош на ветат.

______________________________________________________________________________________________________

Облекол девет панталони и 60 кошули само за да не плати за багаж!

Багажот понекогаш навистина може да засмета, па затоа еден Кинез смислил оригинален начин да се ослободи од него за време на патувањето.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 72 годишен дедо стана топ модел

За кинезот Лиу Сијанпинг не може да се каже дека е обичен старец, бидејќи тој, иако има 72 години, е главен манекен на сајтот за онлајн продажба на облека кој го креирала неговата внука.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ова е она што во моментов итно и треба на Македонија! Со магија „прави“ пари!

Момче кое и да си итно доаѓај во Македонија и извади не од економскава криза!

______________________________________________________________________________________________________

Кинез се завиткал како подарок и за малку ќе се загушел!

Еден Кинез за малку ќе го загубел животот сакајќи да ја изненади својата сакана, кога во кутија се завиткал како поклон кој го испратил на нејзината адреса.

______________________________________________________________________________________________________

Кинез сам си направил Ламборџини – од ламарина (Фото)

Кинески фармер на кој му бил сон да има Ламборџини решил сам да си направи реплика од овој автомобил.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Не му треба нож – зеленчукот го сече со шпил карти?!

48 – годишен Кинез никогаш повеќе нема да има проблем со тапи ножеви. Тој разви нова „нинџа“ техника – со карти сече зеленчук.

______________________________________________________________________________________________________

Рудари го убиле директорот зошто имале мали плати

Рудари во Замбија убиле еден од директорите, а повредиле уште еден за време на побуната поради малите плати. За замбиските рудари виновник за малите плати бил кинескиот инвеститор и затоа го убиле директорот Кинез.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Гол кинез на улица поздравувал полицајци

Еден Кинез бил во центарот на вниманието кога потполно гол ги поздравил полицајците на среде улица во градот Хефеи, а потоа скокнал на еден автомобил и го блокирал сообраќајот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1