Видео: Не му треба нож – зеленчукот го сече со шпил карти?!


48 – годишен Кинез никогаш повеќе нема да има проблем со тапи ножеви. Тој разви нова „нинџа“ техника – со карти сече зеленчук.

Започнал да вежба со краставици, а сега успева да засече и лубеница. За совладување на ова техника му биле потребни повеќе од 10 години, а до крајот на годинава планира да постави Гинисов рекорд за најмногу исечени краставици за една минута.

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1