Tag Archives: karti

Лоша вест ако имате вишок килограми – ќе плаќате авионска карта според тежината

Лоша вест за оние кои имаат неколку килограми плус: „Samoa Air“ стана првата авиокомпанија која ја воведе политиката на плаќање на патниците според нивната телесна тежина. Време е за диета! Правилото на оваа политика на плаќање е тежината на патниците да влезе заедно во цената на тежината на нивните куфери. Комбинирата тежина се користи за […]

______________________________________________________________________________________________________

Евтини авионски карти – 99 евра до Виена, Солун, Сараево, Сплит, Дубровник..

Евтини авионски карти до неколку европски дестинации од 15 август.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Не му треба нож – зеленчукот го сече со шпил карти?!

48 – годишен Кинез никогаш повеќе нема да има проблем со тапи ножеви. Тој разви нова „нинџа“ техника – со карти сече зеленчук.

______________________________________________________________________________________________________

Арсенал заработува на сметка на навивачите

Управата на Арсенал ги одреди цените за влезниците за дерби натпреварите на Емирати, а сумата предизвика револт меѓу навивачите на „топџиите“.

______________________________________________________________________________________________________

МВР: Лажни билети за Олимпијадата во Лондон – внимавајте

Во пресрет на одржувањето на летните олимписки игри во Лондон, Велика Британија, од страна на Британското биро за врски при Европол, пратено е известување со кое се предупредува  за појава на неовластени интернет страници за продажба на карти за Олимпијадата, како и за лажни веб страни кои нудат сместување.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1