ВИДЕО: Објавена снимка од кобната тепачка на Закинтос


Грчките медиуми објавиjа видео снимка од тепачката во која беше убиен американски турист на грчкиот остров Закинтос.

На снимката се гледа дел од физичката пресметка, која заврши фатално за 22-годишниот Бакари Хендерсон пред ноќниот клуб во Лаганос.

Осуммина, меѓу кои и шест Срби се осомничени за убиство со умисла, се соочуваат со најмалку 10 годишна казна затвор.

Неофицијално, до тепачката дошло кога американецот сакал да се фотографира со келнерка во барот, која била Србинка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1