Видео Охрид поплавен – силно невреме


Невреме проследено со пороен дожд, силен ветер и грмежи го зафати Охрид. Поради честите електрични празнења, има повремени прекини во снабдувањето со електрична енергија во дел од градските средини.

Покрај дожд во делови од охридско врне и град.

Невремето ја спушти дневната температура за десетина степени во однос на претходните денови.

 

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1