ВИДЕО: Осомничените за тероризам изнесени во Основен суд Скопје 1


Првата група осомничени терористи денес беа изнесени во Основниот Суд Скопје 1.

Тие се дел од групата која по 16 часовна вооружена пресметка се предаде на македнската полиција.Screenshot_200

Според законот, осомничените во полиција може да се задржат 24 часа каде им е земен исказ и направена парафинска ракавица, а потоа со кривична пријава и докази се носат пред обвинител. Крајната дистанца е судот, а судијата решава дали ќе се определи притвор.

Комплексот судови е под силно полициско обезбедување.

НЕТПРЕС

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1