ВИДЕО: Ова е осомничениот за убиството на Ангел- изведен е пред суд


Осомничениот Н.Е. од Скопје, кој го признал вчерашното убиство на 18-годишниот Ангел Петковски при распитот во полициската станица, попладнево беше изведен пред суд.

ubiec angelЈавното обвинителство побара мерка притвор за убиецот на 18-годишниот матурант.

„По извршениот увид од надлежниот јавен обвинител и по поднесена кривична пријава од Министерството за внатрешни работи, Основното јавно обвинителство Скопје против едно лице донесе наредба за спроведување истрага за кривично дело „убиство“ од член 123 од Кривичниот закон на Република Македонија“, велат од Јавното обвинителство.

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, денеска изјави дека осомничениот Н.Е ѝ е познат на полицијата за извршени имотни деликти.

Осомничениот признал дека го убил Ангел – детали за вчерашното убиство
Ова е Ангел – Во четвртокот славел матура – убиен со 2 убоди во срце од крадецот на неговиот точак

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1