ВИДЕО: Ова е Софија, таа е робот кој трепка, се смее и комуницира со луѓето!


Во разговор за CNBC, извршниот директор на компанијата, Давид Хансон, вели дека Софија е дизајнирана, сама да се движи помеѓу луѓето и да комунцира и дека тоа е иднината за сите роботи кои ќе се прават во периодот што следи.sofija

Таа зборува, трепка, се смее и многу личи на вистински човек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1