ВИДЕО: Ова е трејлерот за „Последниот Македонец“


„Голема цивилизација не може да се освои однадвор се додека не се уништи себе си, однатре.“posledniot-makedonec.jpg500

Во сабота на филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ ќе ибде промовиран новиот документарец „Последниот Македонец“.

Додека го чекаме да стигне во кината низ Македонија да го погледнеме трејлерот:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1