ВИДЕО: Оваа билка ќе ги замени сијалиците


glow-dark-mushroom-kit-620x350Создадена е првата билка која произведува светлина.

Направена е вештачки, со комбинација од гените на бактерии кои светат и еден вид на тутун.

Компанијата која го произведе ова верува дека постои можност да се најде поефикасна алтернатива за елетричното светло.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1