ВИДЕО: Оваа песна ќе ја пее Даниел Кајмакоски!


3dan500Во седмата вечер во живо во најпопуларното балканско шоу, X-Factor македонскиот преставник Даниел Кајмакоски пред публиката и жирито ќе ја изведе „Unchained Melody“ од Righteous Brothers.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1