ВИДЕО: Овој научник ја предвиде снежната бура во САД – еве што друго предвиде


Температурата во сите 50 држави во САД биле измерени 0 или под 0 степени, што е несвојствено за овој период од годината а познатиот физичар, Мичио Каку од Универзитетот на Њујорк претходно најавил дека таму ќе има, до сега невидено невреме.

Каку изјавил дека околу 250 милиони Американци ќе се соочат со досега невидено невреме.

-Се ќе отиде по ѓаволите. Се што е на земјата, во водата и воздухот ќе застане поради пореметувањето на временските услови, предупредил тој и додал дека се ќе се’ смири до крајот на ноември.sneg kaku

-Споредните последици на ова пореметување ќе се чувствуваат најмалку еден месец потоа а ние ќе мораме да се навикнеме на тоа дека Земјата се менува и дека се почесто и поинтензивно ќе ја покажува својата моќ, додал Каку.

Оваа најава, судејќи по се што се случувало, потрдува дека САД подготвува нешто многу големо и дека американската Влада е запознаена со тоа. Исто така ваквото невреме од библиски размери може да предизвика единстевно ХААРП, заклучила мрежата CBS.

Метеорологот Дејв Заф од Националната метеотолошка служба, изјавил дека што се однесува до метеотологијата ова е „историски момент“.

Дури и на Хаваи, температурата во вторникот била нула дури и под нулата. Тоа воедно е и најладното утро измерено во ноември во САД од 1976 година, температура својствена за крајот на декември.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1