ВИДЕО: Пандов и Каракамишева – СЈО обработува за СДСМ


Специјалното јавно обвинителство одработува политичка агенда на СДСМ, вели универзитетската професорка Тања Каракамишева-Јовановска во дебатата на ТВ НОВА.tvnova-karakamiseva-640x366

-Уставот е повреден, начелото на законитост е повредено. Не може во истражна постапка да се жигосуваат луѓе. Тоа е дел од сценарио. СЈО е ставено како спрега на СДСМ, а Јанева одработува политичка агенда. Таа немаше законски основи така да ги постави работите, рече професорката.

Јанева не си ја работи работата, работи тоа што и е диригирано од странски амбасадори и од Зоран Заев. Заев ги најавува работите и се куражи за пред своето членство, рече Пандов.

-Главна материја на Јанева и беа прислушуваните материјали кои требаше да ги поседува само Зоран Заев. Но пред тој да ги предаде, се откри фабриката за афери кога видовме дена и Чауш има 70.000 од тие разговори. Нема да ме чуди ако Заев се има пазарено со тие материјали.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1