Заврши распитот на осомничените во „Титаник“, се чека одлуката


Алсат М ја објави информацијата дека во Основниот суд Скопје 1 заврши распитот на осуммината  први пријавени во првата истрага на Специјалното обвинителство.

Во моментов се чека на и одлуката.sud mk 1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1