ВИДЕО: Пешевски запеа: Едно име имаме во душава го носиме


Тука сме да им покажеме како се сака Македонија на тие кои сакаат земјата да ја видат на колена, рече на народниот собир во Штип, вицепремиерот Владимир Пешевски. Тој пред насобраните упати и порака до СДСМ.Screenshot_316

„Со бомбите што ги објавуваат, тие свесно ги нарушуваат односите со Република Кина. На неодговорноста на СДСМ и желбата да се дофати до власт по секоја цена и нема крај, а тоа Македонија ќе ја чини многу”, рече Пешевски.

Набројувајќи ги проектите кои ги реализирале актуелната власт, Пешевски за да покаже како се сака Македонија, заедно со насобраните ја запеа песната „Едно име имаме”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1