ВИДЕО: Песна за верни другари – Дуетот на Андруш и Наум!


Македонецот Андруш Ангелковски кој пред неколку месеци ја придоби македонската јавност пеејќи песни во својот камион сними дует со фолк пејачот Наум Петрески.andrus naum

Иако тие двајца долго време се познаваат, ова е прва нивна заедничка песна.

Дуетот насловен како „Песна за верни другари“ може да го слушнете во продолжение.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1