Видео: Почна протестот на СДСМ пред ВМРО – ДПМНЕ


sk galerija 4СДСМ очекува масовен и мирен протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, изјавија утринава од најмоќната опозициска партија.

– Нашето собиралиште е на јужниот булевар кај трговскиот центар Рамстор. Ќе се движиме кон седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во колона и не очекуваме никакви провокации по пат или за време на протестот. Нашиот протест ќе биде мирен, но масовен – изјави претставник на СДСМ за Плусинфо.

Видео А1.он

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1