Толпа испокршила автобус кај Рекорд


g_avtobus-jsp-skrsen-210x210Автобусот со број 50 бил уништен од толпа во моментот кога застанал на постојката „Рекорд“.

Според информациите во автобусот влегла поголема група непознати лица кои прво гласно викале, а потоа почнале да го демолираат автобусот. Кршеле делови од внатрешноста, а искршиле и неколку прозори. Полицијата ги бара насилниците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1