ВИДЕО: Погледнете како аспиринот ги вади дамките од алиштата


Издробете аспирини и ставете 100 мл топла вода, почекајте целосно да се раствори и ставете во прскалка.aspirin2

Испрскајте ја дамката и оставете да делува најмалку 5 минути, пред  да ја исперете облеката.

Погледнете го видеото.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1