Русија ќе открие: Дали Американците навистина слетаа на Месечината (Видео)


Руските научници решија да ја одгатнат тајната за тоа дали Америка навистина прати свои луѓе на месечината во далечната 1963 година или целото шоу беше снимено во пустина во Невада.5. Apollo-11-moon-landing-4

За да дојдат до одговорот на ова прашање, тие пратија сателит околу месечината, што ќе биде опремен да може да прави фотографии со висока резулуција. Доколку Нил Амстронг навистина бил на Месечината, за тоа че има докази и траги.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1