ВИДЕО: Полицијата 2 часа бркаше дива свиња низ град


svinja_divaПолициската патрола повеќе од два часа, во центарот во Прага, се обидувале да фатат дива свиња, која прво пробала да наврати во елитниот „Хилтон“, а фатена е неколку километри подалеку во една градина.

Целата бркотница во неделата, кога полицијата добила информација дека дива свиња плива во Влтава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1