ВИДЕО: Последниот спот на Боуви најава за неговата смрт?


Последниот спот на Дејвид Боуви денес обожавателите го гледаат на сосема поинаков начин. Дали тој со него ја најави својата смрт?david-bowie

Станува збор за песната „Lazarus“, каде тој лежи во кревет, а песната започнува со зборовите „Погледни горе, јас сум во рајот“.

Неговиот нов албум „Blackstar” излезе на 8-ми јануари, само два дена пред тој да почине.

Погледнете го спотот, дали и вие насетувате во него најава на смртта на музичката легенда?

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1