Несреќа на концертот на Мирослав Илиќ, повредени 4 лица


Несреќата се случила за време на концертот на Мирослав Илиќ во Нови Сад, каде се срушила бината и повредени се четири лица.miroslav ilic

Причината за рушењето на бината најверојатно била силниот ветер.

– Четири лица се здобија со леснои повреди, а до рушење на сцената дошло околу 22 часот поради силниот ветер. Местото на инцидентот е обезбедено и направен е увид, изјавиле од полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1