Во Прешево почина дете од Сирија


Момчето имало вродена срцева маана и Даунов синдром, а починало утрово околу 4 часот.migranti sator

Поради проблеми со срцето укажана му е медицинска  помош во амбулантата во прифатниот центар, повикана е Брза помош, но детето на пат кон болницата во Врање починало.

Детето е погребано утринава во Прешево, а родителите и семејството го продолжиле патувањето кон Шид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1