ВИДЕО Потресна песна на Жарко Лаушевиќ за убиеното девојче во Србија


Таткото на Тијана Јуриќ вчера покренал сајт тијана.рс во знак на сеќавање на својата трагично настрадана ќерка. На сајтот, помеѓу останатото, ќе може да се прочита и песната која во нејзина чест ја напишал актерот Жарко Лаушевиќ, потресен од трагедијата на семејството Јуриќ.

bajmok-tijana500

– Му благодарам до небо на Жарко Лаушевиќ на песната која ја посвети на мојата ќерка. Неа ќе можат да ја прочитаат сите на сајтот. Кога ќе помине судењето на убиецот на Тијана, повеќе ќе се фокусираме на сајтовите педофил.рс и нестали.рс, за да можеме да помогнеме вакви злосторства повеќе никогаш да не се случат – рекол Игор Јуриќ, таткото на убиената Тијана.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1