ВИДЕО: ПРОНАЈДЕНО ТЕЛОТО НА АРНЕЛА: Момчето ја убило поради љубомора, ја фрлил во кањон


Телото на убиената Арнела Ѓокиќ (24) од Олово, по неколку часовно трагање денеска е пронајдено во кањонот на реката Ступчаница во Бјелиш во Босна и Херцеговина.arnela-dogic-bosna-telo-ubistvo-foto-printskrin-yt-1456935944-855555-724x400

Екипа на MУПЗДК и тим на цивилна заштита на ФБиХ го пронашле телото околу 13 часота во водата на надојдената река за кое се претпоставува дека е убиената Арнела.

Според неофицијални информации, мотивот на бруталното убиство би можело да биде љубомора на Авдија Селимовиќ, кој според локалните жители бил во врска со убиената деевојка.

Авдија Селимовиќ (26) и Мурис Бркиќ (26), по приведувањето во просториите на МУП ЗДК го признал убиството на Арнела Ѓокиќ, а потоа го фрлил нејзиното тело од карпа во кањонот на реката Ступчаница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1