ВИДЕО: Првиот Македонец на ултимејт фајт борби во САД


petrovski-500Оливер Петровски е првиот македонски ултимејт фајт борец кој се натпреварувал во Соединетите Американски Држави.

Тој имал две борби, но бил поразен и во двете. Петровски веќе пет години се занимава со овој спорт, а има освоено победа на спектаклот кој тој го организираше минатата година во Неготино.
Инаку, Петревски настапува со прекарот „Ураган“.
Извор – Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1