Витни Хјустон била убиена? – се појави видео снимка


Приватниот детектив Пол Хуебл предал видео снимка во полиција на која се гледа како двајца мажи неколку пати влегувале во хотелот каде се наоѓала Витни, а се претставувале како да се дел од нејзиното обезбедување.

vitni-500

Детективот вели дека кокаинот и бил доставен во собата еден ден пред смртта и тогаш таа рекла дека и е доста од сето тоа.

Тој верува дека дилерите испратиле убијци во нејзината соба за да го наплатат долгот од наводни 1, 5 милиони долари.

Истражителот вели дека поради овие нови докази ФБИ ќе отвори и нова истрага, а постојат и докази дека хотелска соба на Витни била пребарувана.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1