Претседателот Иванов помилува 51 осудено лице


ivanovПретседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод Новата 2013 година, даде помилување на 51 осудено лице.

Како што е наведено во соопштението од неговиот кабинет, 10 лица потполно се ослободуваат од натамошно извршување на казната затвор, а 41 делумно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1