ВИДЕО: Птица удрила во стакло на авион во летање!


25022014214305_ptica vo avionПтицата се удрила во стаклото на авионот и го скршила, со кој управувал пилот Вебeр

За среќа, Вебер останал при свест и веднаш ги вратил своите раце на управувачот и безбедно слетал.

-Стаклото експлодираше. Прво што ми падна на ум е она што ни го кажуваа за време на обуките „Само управувај со авионот“. Се пријавив за итно слетување и се спуштив најбрзо што можев- раскажува тој.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1