ВИДЕО: Путин ја тестираше новата Лада – автомобилот е многу добар


Рускиот претседател Владимир Путин ништо не остава на случајот. Човекот едноставно стигнува секаде, па ја тестираше новата „Лада Веста“ на пат кон меѓународниот форум во Сочи и позитивно го оцени автомобилот кој го произведува руски „Автоваз“.putin lada

Путин рекол дека автомобилот е „многу добар“. Друштво во возењето му правеше директорот на „Автоваз“ Бо Андерсон.

„Автоваз“ планира продажба на овој автомобил во светските региони кои знаат за „Лада“ – во источна Европа, Латинска Америка и на Блискиот Исток. Мислам дека продажбата ќе биде добра, рекол Путин, пренесе Спутник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1