Видео: роверот Curiosity сними крст на Марс


Ова се последните снимки кои роверот Curiosity ги испратил од Марс.

На нив се гледа објект кои наликува на крст.

Се уште нема официјална информација за што точно се работи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1